Kalsnavas pagasta pārvalde


Pārupes iela 2,
Jaunkalsnava, Kalsnavas pagasts, LV 4860,
Latvija

kalsnava@madona.lv,
 
 

Aktualitātes

Animācijas filma " Mans mīļākais karš"

 

Mans mīļākais karš ir animēts autobiogrāfisks stāsts, pilns sirsnības un godīguma, par pieaugšanu absurdajā laikā no 70. gadiem līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai. Filmā animācija – varones atmiņas un fantāzijas par dažbrīd dīvainiem notikumiem – kombinēta ar dokumentāliem kadriem, piemēram, ainām no Padomju Savienībā slavenās pionieru nometnes Artek vai patriotisma uzlādētā Baltijas ceļa Latvijas neatkarības atgūšanas laikā. Filma piedāvā vēsturiskās apjausmas noskaņu, parādot, kāda bija dualitāte starp ārējo oficiālo un iekšējo personisko telpu.

Filmas producents Guntis Trekteris: "Filmas tematika – piemēram, kā tas ir, dzīvot tādā laikā un sabiedriskajā iekārtā, kad nedrīkst brīvi runāt un kritizēt politiskos lēmumus, – ir arvien ļoti būtiska, to pierāda šābrīža notikumi mūsu kaimiņvalstī Baltkrievijā un arī citur pasaulē. Gandrīz desmit gadus tapusī filma par dzīvi melu pilnā laikā iznāk uz ekrāniem īstā brīdī."

Filmas ilgums-1:22Komēdija " Kino un mēs"

Komēdija “Kino un mēs” ir mūsdienīgas formas pieteikums – filmizrāde, kurā apvienoti teātra un kino elementi. Aktieru trijotne ar komiskām un izklaidējošām ainām atklāj leģendārās Rīgas kinostudijas aizkulises, un,  izrādās, ka slavenie režisori, operatori un aktieri piedzīvojuši dažādas amizantas likstas un savstarpējus konfliktus, lai radītu tos mākslas darbus, kas tagad jau kļuvuši par plaši pazīstamu klasiku.

Keišs, Skutelis un Dombrovskis atveido režisorus, operatorus, scenāristus, kritiķus, bet visvairāk – aktierus, iejūtoties filmu “Ezera sonāte”, “Mērnieku laiki” un “Dubultslazds” varoņu lomās. Kāpēc, no mūsdienu skatpunkta raugoties, padomju laiku filmās aktieri spēlē tik savādi un pat pārspīlēti? Filmizrāde piedāvās kuriozus no uzņemšanas laukumiem, mākslas padomes sēdēm, ieskatu vēstures lappusēs un kino klasikas ainu inscenējumus jaunos un negaidītos veidos.

Filmas ilgums-1:27Kalsnavas pagasta iedzīvotāju un viesu zināšanai!

Lai nodrošinātu drošu transporta kustību caur īpašumu Vesetas iela 20, ir mainīta satiksmes kustības organizācija Ceriņu ielas posmā no valsts vietējā autoceļa V878 līdz Ceriņu ielai 6, veidota vienvirziena transporta kustība šajā ceļa posmā. Lūgums ievērot ceļa zīmes!

/docs/1216/SO_Ceriņu_iela_Jaunkalsnava.pdf

Suminām 100 gadu jubilāru!

27.septembrī 100 gadu jubileju kuplā radu lokā
 nosvinēja kalsnavietis Kārlis Zīraks.
Kārļa mūža bagātība ir divi dēli, septiņi mazbērni un 11 mazmazbērni.
 
Viņš dzimis Cēsu pusē,  Drabešu pagastā kuplā 8 bērnu ģimenē, skolojies Cēsīs.
Kara laikā kā daudzi vienaudži iesaukts leģionā un  ticis divas reizes ievainots. Arī pēc kara nācies cīnīties par izdzīvošanu, jo Kārlis ticis izsūtīts  uz Habarovskas apgabalu  Sibīrijā. Atgriezies Latvijā, Kārlis sāka strādāt Latvenergo - darbavietā, kur pavadīti 54 darba gadi. Darba pienākumi savulaik veikti gan Cēsu,  gan Alūksnes, gan Jūrmalas pusē, bet kopš 1976.gada Kārlis strādā un dzīvo Kalsnavas pagastā, Aiviekstē.

Kalsnavas pagasta pārvaldes vadītājs Artis Mūrmanis un pagasta sociālā darbiniece Ilona Vagoliņa Kalsnavas pagasta vārdā sveica Kārli Zīraku nozīmīgajā jubilejā, vēlot veselību un možu garu. Kalsnava kultūras namā izstāde KALENDĀRIVeidosim foto izstādi kopā!
Laba ziņa visiem, kas ilgojās pēc veselīgas izkustēšanās! Ar 9.septembri, trešdienu vakaros tiekamies Kalsnavas pamatskolas sporta zālē. Līdzi jāņem vingrošanas paklājiņš!Mūžībā aizgājuši

Lasīt vairāk ...


“Lācīša Pūka” skats nākotnē…..

Lasīt vairāk ...


FOTO NO KALSNAVAS PAGASTA SVĒTKIEM

Lasīt vairāk ...


KALSNAVAS AVĪZE

Lasīt vairāk ...


Madonas Kārtības policijas nodaļa informē

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektoru pieņemšanas novados un pagastos netiek organizētas, pamatojoties uz Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu 2.panta pirmās daļas 1. un 2.punktu.
Lūgums iedzīvotājus izmantot Valsts policijas palīdzības tālruni: 110.
Nepieciešamības gadījumā iedzīvotājiemir tiesības arī rakstveidā sniegt ziņas Valsts policijai, nosūtot rakstisku iesniegumu pa pastu, e-pastu vai portālā www.latvija.lv. 


Padomi lauksaimnieku īpašumu drošībai

Lasīt vairāk ...Latvijas Sarkanā Krusta

Kalsnavas nodaļas humānās palīdzības punkts

Pārupes ielā-2, 1.stāvā 

PIRMDIENĀ un TREŠDIENĀS NO 9.00-15.00

Var saņemt humāno palīdzību par ziedojumiem.

Varat arī nest nevajadzīgas saimniecības preces, apģērbus, apavus

-tīrus, lietošanas kārtībā. 

Kontakttālrunis-26403516 

 4.maija virtuālais tautastērpu gājiens

 

Lai gan šogad Latvijas neatkarības atjaunošanas 30. gadadiena tiek svinēta bez publiskiem pasākumiem,

sarūpēt svētku noskaņu iespējams arī attālināti.

Par tradīciju kļuvušais tautastērpu gājiens šogad  notika attālināti

– sociālajos tīklos, arī Kalsnavas pašdarbības kolektīvi tajā piedalījās

veidojot kolāžas un publicējot tās 4.maijā sociālajos tīklos ar tēmturi #tautastērpugājiens

 

 

 

 

 


Arhīvs
2020 (21)   
2019 (23)   
2018 (26)   
2017 (36)   
2016 (33)   
2015 (29)   
2014 (36)   
2013 (33)   
2012 (18)