Kalsnavas pagasta pārvalde


Pārupes iela 2,
Jaunkalsnava, Kalsnavas pagasts, LV 4860,
Latvija

+37120371490,
kalsnava@madona.lv,
 
 

Multifunkcionālais centrs " UP's"


Kalsnavas pagasta pārvaldes struktūrvienība

 

Tuvāki un tālāki draugi- paziņojam, ka turpmāk mēs būsim tagad jau ierastā JAUNIEŠU CENTRA vietā - Kalsnavas Multifunkcionālais centrs (MFc)  „UP’s” 
Kalsnavas Multifunkcionālais centrs (MFc)  „UP’s” radies 2022. gada 1. Janvārī. Pirms tam Kalsnavas pagasta iedzīvotāji šo vietu zināja kā Bērnu un Jauniešu Iniciatīvu centru (BJIc) „UP’s”. Tā kā vēlamies piedāvāt kvalitatīva brīvā laika pavadīšanas aktivitātes lielākai mērķauditorijai, BJIc „UP’s” pārtapa par MFc  „UP’s”. 
Centriņa telpas atrodas Jaunkalsnavā, Vesetas ielā 4 un Aiviekstē, „Aiviekstes mājā 12”. 
 DARBA LAIKS JAUNKALSNAVĀ:
PIRMDIENA – 09:00 – 18:00
OTRDIENA – 09:00 – 15:00
TREŠDIENA – SLĒGTS
CETURTDIENA – 09: - 15:00
PIEKTDIENA – 09:00 – 18:00
SESTDIENA – SLĒGTS
SVĒTDIENA – SLĒGTS

DARBA LAIKS AIVIEKSTĒ:
PIRMDIENA – SLĒGTS
OTRDIENA – 15:30 – 18:00
TREŠDIENA – 09:00 – 18:00
CETURTDIENA – 15:30 – 18:00
PIEKTDIENA – SLĒGTS
SESTDIENA – SLĒGTS
SVĒTDIENA – SLĒGTS

Multifunkcionālā centra telpās Aiviekstē pieejami bibliotēkas pakalpojumi – izņemt grāmatu, palasīt žurnālu, izkopēt kādu dokumentu vai papļāpāt par dzīvi ar mūsu jauko bibliotekāri Ilutu Puzāni.

 

BIBLIOTĒKAS DARBA LAIKS AIVIEKSTĒ:
MĒNEŠA PIRMĀ TREŠDIENA
12:00 – 17:00
MĒNEŠA TREŠĀ TREŠDIENA
10:00 – 15:00
MĒNEŠA CETURTĀ TREŠDIENA
10:00 – 15:00

Šeit ir iespēja arī ar draugiem uzspēlēt novusu, gaisa hokeju vai asināt prātu dažādās galda spēlēs. Tā kā centriņa telpās Aiviekstē esam sākuši darboties kopš 2022.gada 1.janvāra, telpu iekārtošana vēl nav noslēgusies, taču jau aktīvi darbojamies – norisinās iedzīvotāju tikšanās, radošas darbnīcas, izstādes un sportiskas aktivitātes.
Kalsnavas MFc „UP’s” Jaunkalsnavā ikvienam iedzīvotājam ir iespēja jautri pavadīt laiku pie galda spēlēm, spēlējot novusu, gaisa hokeju, galda hokeju un galda tenisu, tiek rīkotas dažādas radošas un sportiskas aktivitātes, kā arī pie tējas vai kafijas tases vienkārši atpūties no ikdienas steigas. 

MEKLĒ MŪS ARĪ SOCIĀLAJOS TĪKLOS: 
Instagram: @multifcups
Facebook: Kalsnavas pagasta Multifunkcionālais centrs „UP’s”
TikTok: @bjic_ups_10

GAIDĪSIM TEVI CIEMOS JAUNKALSNAVĀ UN AIVIEKSTĒ!


Kalsnavas pagasta Multifunkcinālā centra „UP’s” vadītāja 
Madara Zeltiņa
Tālr.: +371 20371516
e-pasts: madara.zeltina@madona.lv

 

Kalsnavas jauniešu centrs, tā jaunieši un aktīvisti uzskata, ka laikam ejot ir jāmaina un jāievieš savā ikdienā jaunas un košākas krāsas.

Kāpēc "UP's" un kas tas ir? -

Kā mēs zinām ''Up'' angliski nozīmē augšup; augšā, līdz ar to nosaukumam ir divi izskaidrojumi.

1. Uzskatām, ka iniciatīvu centram ir jāmotivē jaunietis un jāvirza tas uz izaugsmi- UP – uz augšu! Tiecaties uz lieliem mērķiem, tiecaties uz augšu un jūs to sasniegsiet!  Bulta – tā iet un rāda ceļu uz augšu, tā tiecas tikai augšup.

 ’’UP’’ kopā ar bultu rada spēku, kurš mums ļauj tiekties uz augšu un neskatīties atpakaļ, bet radīt tikai kaut ko jaunu un droši iet tālāk.


2. Pavisam burtiskā nozīmē- Kalsnavas Bērnu un jauniešu iniciatīvu centrs ejot laikam ir piedzīvojis pārmaiņas, no pirmā stāva telpām esam pārvākušies uz otrā stāva mājīgajām telpām , īsāk sakot UP- augšā! un bulta to arī atspoguļo.

 

LOGO AUTORS-  aktīvais Kalsnavas jaunietis- Elvijs Mežaleons! PALDIES TEV! (sun)


Arī jums novēlam būt pastāvīgā izaugsmē un ķert no katras dienas ikvienu iespēju un piedzīvojumu, jo tikai tā mēs varam sasniegt pašu virsotni!

Izveidots: 01.07.2008. Eiropas Savienības LEADER+ programmas finansēts projekts. Kalsnavas jauniešu centra izveidotājs biedrības „Kalsnavas jaunieši” priekšsēdētājs Agris Lungevičs.

Telpas jaunieši var izmantot, lai organizētu seminārus, apmācības pasākumus; pavadītu savu brīvo laiku, spēlējot galda tenisu, novusu, galda spēles un klausīties mūziku, tāpat arī biedrības „Kalsnavas jaunieši” aktīvisti telpas izmanto rīkojot savas apspriedes un tikšanās, plānojot pasākumus. Kopš 2009. gada novembra jauniešu centrs izmanto neremontētas telpas 2. stāvā.

Īstenotie projekti:

 • 2009. gada decembrī- IZM atbalstīts projekts "Šeit un tūlīt”, kura ietvaros tika iegādāta mūzikas aparatūra jauniešu centram

 

 • 2010. gada jūnijā-  Labiedarbi.lv, caur kuru jauniešu centram tika iegādāts bungu komplekts

  

 

    

  2010. gada februārī- IZM atbalstīts projekts „Kalsnavā dzīvojam aktīvi un veselīgi”, kad vasarā, līdzdarbojoties pašiem jauniešiem, tika izveidots aktīvās atpūtas laukums- volejbols, badmintons, āra trenažieri un iegādāti galda tenisa galdi

    

    

   2009. gada nogalē jauniešiem tika dota iespēja apgūt Dj prasmes Dj Yan Fabric (Jānis Fabriks) vadībā. Iegūtās prasmes jaunieši izmanto paši rīkojot diskotēkas Kalsnavas pagastā un dodoties ciemos uz kaimiņu jauniešu centriem.

    

   • 2013.gada maijā- "Atbalsts Kalsnavas jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespēju pilnveidošanai"
    atklāta projektu konkursa "Atbalsts jauniešu centru labiekārtošanai un to darbības nodrošināšanai pašvaldībās, attīstot jaunatnes informācijas punktu pieejamību, kā arī pilnveidojot infrastruktūru jauniešu veselīgā un lietderīgā brīvā laika pavadīšanai" ietvaros, Jaunatnes politikas valsts programma 2013.gadam.- Izveidots informācijas punkts ar 2 datoriem un bezmaksas internetu, Iegādātas jaunas galda spēles, biljarda galds, novusa galds, galda hokejs, galda futbols, gaisa hokejs, sēžammaisi.

    

      Kalsnavas jauniešu centra atdzimšana
   Kalsnava ir apliecinājums tam, ja ir vēlme darboties un ir pagasta pārvaldes atbalsts, tad viss notiek! Ar katru sakārtotu objektu Kalsnavas pagasts piesaka sevi kā vērā ņemamu vietu dzīves norisēm Madonas novadā. Kalsnavas pagasts – jauniešiem draudzīgs pagasts. Tā ir vieta Madonas novadā , kas rosina uz ko jaunu , dod enerģiju , spēku un vēlmi šeit atgriezties no jauna. Kas gan cits būs mūsu pagasta turmākie veidotāji, ja ne mūsu jaunieši- uzskata pagasta iedzīvotāji.
      Ar pašu jaunieši iniciatīvu un līdzdarbošanos tika uzrakstīti un realizēti vairāki projekti, lai jauniešiem Kalsnavā būtu iespējas lietderīgi pavadīt brīvo laiku- izveidots pludmales volejbola laukums, uzstādīti āra trenažieri, pirms diviem gadiem notika darbs pie ļoti ievērīga projekta realizācijas Kalsnavā. Tika veidots viens no pirmajiem apvienotajiem āra florbola un hokeja laukumiem Latvijā, par to brīvprātīgi rūpējas paši jaunieši- tīrot sniegu, lejot ledu.
   Kalsnava sevi pierāda kā jauniešiem draudzīgu vietu. Uz Kalsnavu sportot un atpūsties brauc arī citu pagastu jaunieši , tādejādi veicinot jauniešu sadarbību un ciešāku saikni starp novada jauniešiem. Vasarā svinējām Kalsnavas jauniešu centra 5 gadu jubileju, kad pie mums viesojās novada jaunieši uz Netradicionālajām sporta spēlēm un svinīgajā koncertā mūs visus priecēja mūsu pašu jauniešu grupa Nūdisti un dziedātāja Aija Andrejeva.
       Jauniešu dzīves centrs pagastā ir jauniešu centrs. Jaunieši uz šo centru dodas spēlēt spēles, lietderīgi pavadīt laiku ar draugiem , iegūt kādu informāciju par sev saistošām tēmām. Kalsnavas jauniešu centrā aktīvi darbojas biedrība „Kalsnavas jaunieši”, kas ir daudzu projektu realizētāja un jauniešu kultūras dzīves rosinātāja. Taču ar laiku pierādījās, ka jauniešu centra telpas ir kļuvušas neestētiskas un jauniešiem nesaistošas , spēles savu laiku nokalpojušas. „Ir jārīkojas ”, teica jauniešu centra vadītāja Linda Ūdre- Rizga, neskatoties uz to, ka šobrīd atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā.
        Meklējām risinājumus- un risinājumi tika atrasti! Caur Izglītības un Zinātnes Ministrijas apstiprināto projektu jaunatnes valsts programmā 2013. gadam: "Atbalsts Kalsnavas jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespēju pilnveidošanai” atklāta projektu konkursa " Atbalsts jauniešu centru labiekārtošanai un to darbības nodrošināšanai pašvaldībās, attīstot jaunatnes informācijas punktu pieejamību, kā arī pilnveidojot infrastruktūru jauniešu veselīgā un lietderīgā brīvā laika pavadīšanai" 
   ir iegūts jauns inventārs Ls 4200 vērtībā- biljarda galds, novusa galds, gaisa hokejs, galda futbols, galda hokejs, iekārtots informācijas pieejas punkts ar jauniem datoriem, uzlabota atpūtas zona- lielie sēžammaisi un 15 jaunas galda spēles (Mankala, Uno, Sabotieri, Party Alias, Crazy Alias, Katanas ieceļotāji, Tāda ir dzīve, Kaimiņu būšana, Jungle Speed, Carcassone, u.c.)
   Jauniešu entuziasms un vēlme pilnveidots nerimās, tāpēc, lai jauno inventāru varētu izvietot pievilcīgās telpās, tika lūgts finansējums Madonas novada pašvaldībā, kura ietvaros jauniešiem palīdzot remontdarbos tika izremontēta lielā zāle, vadītājas kabinets un informācijas pieejas punkts.
   Jauniešu centrs ir nesis jaunu elpu Kalsnavas jauniešu dzīvē. Mājīgās , spilgtās un enerģiskās telpas ar visu aprīkojumu ir jauniešos radījušas vēlmi šeit atgriezties vēl un vēl , lai pavadītu šeit drēgnos rudens vakarus, lai plānotu jaunus pasākumus , jo pie iesāktā ir jāturpina darboties, piepidīt jaunās telpas ar dažādiem sev interesējošiem pasākumiem.
   Veiksmīgi savu darbu uzsākusi arī jaunā centra vadītāja Elīna Eiduka. 26.oktobrī jauniešu centra telpas tika svinīgi atklātas. Jaunieši no Kalsnavas, Saulesskalna un Bērzaunes piedalījās novasa turnīrā. Visi pārējie interesanti steidza apgūt jaunās spēles un iepazīt jauno inventāru. Ikviens uzrunātais jaunietis atzina , ka šis ir vērtīgs ieguvums Kalsnavas jauniešu centra dzīvē. Studenti atzina to , ka Kalsnava kļūst aizvien saistošāka, lai arī savu turpmāko darbību , dzīvi pēc studijām saistītu ar Kalsnavu.
       Paldies Lindai Ūdrei-Rizgai par ieguldīto laiku un enerģiju projekta realizācijā.  Paldies Izglītības un zinātnes ministrijai, Madonas novada pašvaldībai un Kalsnavas pagasta pārvaldei par ieinteresētību un sniegto atbalstu jauniešu dzīves uzlabošanā. Kalsnavas jaunieši to augstu novērtē un turpmāk cer uz tik pat labu sadarbību.