Kalsnavas pagasta pārvalde


Pārupes iela 2,
Jaunkalsnava, Kalsnavas pagasts, LV 4860,
Latvija

+371 6480 7250,
+371 6480 7253,
kalsnava@madona.lv, kalsnavalv@inbox.lv
 
 

Arhīvs

48506

Valsts asinsdonoru centrs Kalsnavā!
25.10.2016


23.novembrī no plkst.9.00-12.00

Donoru diena 

 

Kalsnavas pagasta administratīvās ēkas 2.stāva zālē

Pārupes-2, Kalsnava, Madonas nov.

 

 

Valsts asinsdonoru centrs informē, ka no šī gada 1. jūlija tika uzsākti bezskaidras naudas norēķini ar donoriem. Tas nozīmē, ka kompensācija zaudētā asins un asins komponentu apjoma atjaunošanai nākamajā dienā pēc asins ziedošanas tiek ieskaitīta donora bankas kontā. Lūdzam donorus laicīgi atvērt bankas kontu bezskaidras naudas saņemšanai. Donori bez bankas konta asinis ziedot nevarēs.

 

Par donoru var būt vesels cilvēks vecumā no 18-65 gadiem, ar svaru ne mazāku par 50 kg, līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam (pasei vai autovadītāja apliecībai).

 

Ziedojot asinis, Tavā organismā tiek stimulēta asinsrades sistēma, atjaunojot asins sastāvu. Tātad, veselam cilvēkam asins zaudējums nav kaitīgs. Tieši otrādi, donori mazāk slimo ar akūtām un hroniskām slimībām! Iesaistoties asinsdonoru kustībā, Tev ir iespēja palīdzēt nelaimē nonākušajiem, kam nepieciešamas asinis. 

Gandarījums: Asins nodošana raisa pozitīvas izjūtas. Tu esi palīdzējis kādam grūtā, varbūt pat izšķirošā brīdī.

Veselības pārbaude: Pirms asins ziedošanas donoram nosaka asins grupu  un Rh piederību (pirmreizējiem donoriem), kā arī hemoglobīna līmeni. Izmeklēšana tiek veikta bez maksas un Tu vari saņemt analīžu rezultātus, par to pirms asins ziedošanas paziņojot donoru reģistratoram. Ziņas par pārbaužu rezultātiem Tu vari saņemt personīgi, ne ātrāk kā 5 darba dienas pēc asins ziedošanas, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu.

 

Katrs asins un asins komponentu donors saņem: 


 Dienu pirms procedūras nedrīkst ēst ceptu, treknu, piparotu ēdienu, sēnes, lietot alkoholu, medikamentus t.sk. aspirīnu, smēķēt.Ieteicams lietot veselīgu uzturu (dārzeņus, augļus, liesu gaļu).

Brokastis:

Pirms asins ziedošanas obligāti  ir nepieciešams ieturēt vieglu maltīti un lietot daudz šķidrumu! Tāpēc pirms ziedošanas Tevi pacienās ar brokastīm. Neaizmirsti lietot daudz šķidruma arī pēc asins ziedošanas!

Kompensāciju pusdienām:

Lai pēc asins ziedošanas procedūras varētu iestiprināties un atgūt spēkus, Tu saņemsi naudas kompensāciju pusdienām - 4,27 eiro, skaidrā naudā  atlīdzība netiks maksāta ,bet jābūt līdzi bankas konta nr., lai varētu ieskaitīt kontā.

Brīvdienas: 

Tev pienākas brīva diena saskaņā ar LR Darba likuma 74.pantā noteikto atlīdzību (ja darbiniekam ir noteikta laika alga - izmaksā noteikto darba samaksu, ja akorda alga - izmaksā vidējo izpeļņu), ja, "iepriekš par to paziņojot darba devējam, ārstniecības iestādē nodod asinis". "Darbiniekam, kurš ārstniecības iestādē nodod asinis, pēc katras šādas dienas piešķir atpūtas dienu, izmaksājot 74. panta trešajā daļā noteikto atlīdzību. Darbiniekam un darba devējam vienojoties, šo atpūtas dienu var piešķirt citā laikā."

Ja Tavs darba devējs izturas noraidoši un nepiešķir brīvdienu, Tev ir tiesības vērsties Valsts Darba inspekcijā, zvanot uz telefona numuru 67186522, 67186523!

Ja izrādīsies, ka veselības problēmu dēļ Tev nav atļauts nodot asinis, Tu vari saņemt apliecinošu izziņu, ka biji Valsts asinsdonoru centrā! Jautā ārstam! 

 


 
Kādreiz palīdzība var būt nepieciešama arī Tev! 
 
      Atpakaļ