Kalsnavas pagasta pārvalde


Pārupes iela 2,
Jaunkalsnava, Kalsnavas pagasts, LV 4860,
Latvija

+37120371490,
kalsnava@madona.lv,
 
 

Aktualitātes

   
118152

Biedrība "KALSNAVAS JAUNIEŠI" īsteno projektu “PAR aktīvu un veselīgu dzīvesveidu” 

Jau esam informējuši, ka biedrība “Kalsnavas jaunieši” pateicoties Lauku atbalsta dienesta finansējuma īsteno projektu “PAR aktīvu un veselīgu dzīvesveidu”.

Projekta vispārīgais mērķis ir atbalstīt jau popularitāti guvušos sporta veidus, veicināt sporta aktivitāšu dažādību un dzīves kvalitātes paaugstināšanu Kalsnavas pagastā.

Tiešais mērķis- popularizēt dēļa airēšanas un florbola sporta veidus iedzīvotāju vidū, iegādājoties nepieciešamo inventāru nodrošinot apmācību un treniņu norisi, tādā veidā veicinot vēlmi būt fiziski aktīviem, dzīvojot veselīgu dzīvesveidu visu vecumu, dzimumu, materiālās nodrošinātības līmeņa iedzīvotājiem Madonas novadā.

"Viss, pietiek, šogad es sākšu sportot!" Tieši šo solījumu daudzi cilvēki apņemas pildīt jaunajā gadā. Lai iedzīvotājus stimulētu kustēties, caur šo projektu atbalstām jau popularitāti guvušā sporta veida-florbola entuziastus-15 gadus Kalsnavas sporta entuziasti ir godam nesuši Kalsnavas un Madonas novada vārdu Latvijā, paši sev pirkuši tik svarīgo inventāru, kas nav lēts un reizēm sezonas laikā sanāk diezgan investēt no ģimenes budžeta (salūzt līdz pat 3 nūjām katram, kas izmaksā vairākus simtus), kā arī piedāvāt ko nebijušu mūsu lauku teritorijā-SUP airēšanu, tai nav nepieciešama fiziskā sagatavotība, tomēr tai pat laikā tā dod enerģiju, prieku un gandarījumu un to var darīt jebkurš.

Bez pārdomātas sporta politikas un pietiekama atbalsta nav iespējama nozares attīstība reģionos. Šobrīd sporta infrastruktūra koncentrējas galvenokārt lielajās pilsētās, bet talanti dzimst un attīstās mazpilsētās un Latvijas laukos. Jau šobrīd no Kalsnavas florbola komandas ir izauguši spēlētāji, kas spēlē Latvijas augstākajās līgās. Šo gadu laikā četri spēlētāji, kas spēlējuši un savas sportista gaitas uzsākuši "Kalsnavā" tikuši aicināti uz Latvijas izlases sastāva atlases treniņnometni. Nolietotā inventāra un ierobežotā finansējuma dēļ sportistiem un komandām var nākties atteikties no dalības sacensībās, ja ilgstoši nesaņem atbalstu- var trūkt motivācijas darīt. Visi šie apstākļi ir nopietns apdraudējums lielajam darbam, ko daudzus gadus pašaizliedzīgi veikuši sportisti un treneri. Tādā mazā pagastā, kas jau 15 gadu laikā ir pierādījuši, ka spēj un var ir ļoti svarīgi atbalstīt entuziastus. Komandā spēlē spēlētāji no Rīgas, Kokneses, Jēkabpils, Bērzaunes, Kusas un Madonas. Vairāki Kalsnavas spēlētāji ir arī rezultatīvākie spēlētāji Madonas komandas sastāvā 1.līgā. Kristers Orlovs 4 gadus apbalvots kā rezultatīvākais spēlētājs Latvijā-  divas reizes U12, vienu reizi U13 un vienu reizi U14 grupā, sācis no mazotnes trenēties Kalsnavā un septiņpadsmit gadu vecumā spēlē arī šobrīd Elvi līgā FBK SĀC komandā Ādažos. No tik maza pagasta, esam vienīgie Latvijā, kas spēlē Latvijas mēroga sacensībās sacenšoties ar pilsētām

Pateicoties novada pašvaldības sapratnei, biedru aktivitātei un treneru pašaizliedzīgajam darbam, florbola komanda "Kalsnava" ik gadu spēj nodrošināt savu darbošanos, tas ir pierādījis sevi ar pastāvēšanas laiku, rezultātiem un sportiskajiem sasniegumiem. Projekta ietvaros iegādāts nepieciešamais inventārs 25 laukuma spēlētājiem un 2 vārtsargiem pieaugušo komandā, 30 nūjas bērnu komandām un ekipējums vārtsargam bērnu komandās, lai pilnvērtīgi varētu aizvadīt Latvijas mēroga spēles.

Tā kā mēs, biedrība "Kalsnavas jaunieši" esam par aktīvu dzīvesveidu, lai veicinātu veselīga un sportiska dzīves veida izplatību un dažādotu brīvā laika pavadīšanas iespējas un nebūtu tā, ka mēs gribam atbalstīt tikai jau popularitāti guvušo sporta veidu, aizmirstot par citu iedzīvotāju interesēm, tad ņemot vērā, ka 2019.gada vasarā veselības projekta ietvaros piedāvātajai SUPošanai bija ļoti liela atsaucība (37 cilvēki) un iedzīvotāji vēl pēc tam izrādīja aktīvu interesi par šo iespēju, tad, lai iekustinātu arī citus iedzīvotājus, iegādājāmies SUP dēļus ar glābšanas vestēm, kas ļauj iedzīvotājiem tos izmantot biedrības organizētajos pasākumos.

Projekta kopējās izmaksas ir 13940 eiro. Tajā skaitā 12546 eiro jeb 90% no attiecināmajām izmaksām publiskais finansējums, 1394 eiro jeb 10%- Madonas novada pašvaldības līdzfinansējums.

Paldies Madonas novada fondam par sabiedriskā labuma projektu konkursu organizēšanu, pateicība Lauku atbalsta dienestam un Madonas novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu.

PAR aktīvu un veselīgu dzīvesveidu!

 

 

 

 

 

Projekta vadītāja, biedrības “Kalsnavas jaunieši” izpilddirektore Linda Ūdre-Rizga.

 

 

 

                       

                         

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests


 
 
      Atpakaļ