Kalsnavas pagasta pārvalde


Pārupes iela 2,
Jaunkalsnava, Kalsnavas pagasts, LV 4860,
Latvija

+37120371490,
kalsnava@madona.lv,
 
 

Aktualitātes

   
122823

AICINĀM MADONAS NOVADA IEDZĪVOTĀJUS PALĪDZĒT UKRAINAS IEDZĪVOTĀJIEM!Krievijas armija 24. februārī ir iebrukusi Ukrainā un pārkāpusi neatkarīgas valsts robežas. Mēs nedrīkstam bezspēcīgi noskatīties uz nežēlīgu un bezjēdzīgu uzbrukumu Ukrainai. Katram ir jārīkojas, lai palīdzētu bērniem, sirmgalvjiem, mammām un tētiem, kuriem uzbrūk Krievijas armija.
Taču aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem, saprātīgiem un nepārspīlēt, cenšoties no labas sirds ziedot pārtiku (kam īss termiņš), higiēnas un medicīnas preces u.tml. Palīdzības organizatori aicina Latvijas iedzīvotājus individuāli nedoties uz robežkontroles punktiem, lai neveidotos sastrēgumi, kas kavē palīdzības sniegšanu, bet gan sazināties ar nevalstiskajām organizācijām vai valsts institūcijām, kas koordinē palīdzības sniegšanu un informēs, kur un kāda palīdzība ir nepieciešama. Humānā palīdzība Ukrainas civiliedzīvotājiem tiek nogādāta centralizētā veidā ar VUGD starpniecību, ar speciālu, drošu transportu.


Aicinām ikvienu, kuram ir iespēja palīdzēt, norādīt savu informāciju šajās vietnēs:
uzņēmumi, kas gatavi ziedot preces vai bez maksas uzņemt bēgļus:  ej.uz/Ukrainai  (informāciju apkopo Ekonomikas ministrija);
uzņēmumi, kas gatavi nodarbināt bēgļus: https://ej.uz/vakancescilvekiemnoukrainas (informāciju apkopo Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra);
iedzīvotāji, kas gatavi bezmaksas uzņemt bēgļus:https://ej.uz/atbalstscilvekiemnoukrainas (informāciju apkopo biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem”).


Aicinām ziedot Ukrainas iedzīvotāju atbalstam Ziedot.lv. Par saziedotajiem līdzekļiem, sadarbībā ar Aizsardzības ministriju, iegādātās preces tiek vestas uz Ukrainu. Šobrīd Ukrainas atbalstam visvairāk ir nepieciešama dīzeļdegviela un pirmās nepieciešamības preces.
Ziedot.lv iedzīvotāji var redzēt, gan saziedoto summu, gan ziedotāju skaitu, gan iepazīties ar atskaiti par sniegto palīdzību.

Atbalstu aicinām sniegt:

ziedot.lv platformā;
zvanot uz labdarības tālruni 90006086.  Maksa par zvanu 1,42 EUR. Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.
veicot pārskaitījumus uz šādiem rekvizītiem:
Fonds https://www.ziedot.lv/ukrainas-cilvekiem-4203“Z, reģ.nr. 40008078226

SWEDBANK/ HABALV22/ LV95HABA0551006150241/ Ukrainas cilvēkiem!

SEB BANKA/ UNLALV2X/ LV86UNLA0050014286045/ Ukrainas cilvēkiem!

CITADELE/ PARXLV22/ LV64PARX0012713470002/ Ukrainas cilvēkiem!

NORVIK BANKA/ LATBLV22/ LV42LATB0002010114928/ Ukrainas cilvēkiem!

LATVIJAS PASTS/ LV05LPNS0001003230983/ Ukrainas cilvēkiem!Civiliedzīvotājiem, kuri izceļo no Ukrainas saistībā ar Krievijas Federācijas izraisīto militāro konfliktu tajā, Latvijā tiks sniegti valsts un pašvaldību sociālā atbalsta pasākumi – ieceļojušajiem Ukrainas iedzīvotājiem tiks noteiktas tiesības saņemt garantētā minimālā ienākuma pabalstu un pabalstu krīzes situācijā.

Mēs, Madonas novada pašvaldība, esama sākuši informācijas apkopošanu no novada iedzīvotājiem, uzņēmējiem, NVO u.c., kuri vēlas un spēj sniegt jebkāda veida praktisku palīdzību sagaidāmajai cilvēku plūsmai, kas bēg no karadarbības Ukrainā. Sekojiet informācijai pašvaldības oficiālajos komunikācijas kanālos, mēs pastāstīstim, vai un kādas konkrētas preču grupas ir nepieciešamas Ukrainas atbalstam, bet jau šobrīd sakām lieku paldies Madonas novada tūrisma mītņu saimniekiem gatavībā iesaistīties bēgļu izmitināšanas plānošanā.

Galvenais informācijas koordinators Madonas novada pašvaldībā, tālr. 29609719.

Aizsardzības ministrija vērš iedzīvotāju uzmanību uz dezinformācijas un kiberuzbrukumu pieaugumu risku Eiropā, tostarp arī Latvijā.
Sabiedrībai ir jābūt gatavai uz dezinformācijas jeb viltus ziņu pieaugumu informatīvajā telpā ar mērķi ietekmēt sabiedrības viedokli un veicināt paniku, tāpēc Aizsardzības ministrija aicina iedzīvotājus kritiski izvērtēt publicēto ziņu saturu un to vēstošos avotus.
Aicinām izmantot tikai uzticamus informācijas avotus – valsts iestāžu mājaslapas un sociālo mediju kontu profilus, kā arī medijus, kas sevi pierādījuši kā objektīvus informācijas līdzekļus!
Aizsardzības ministrija aicina izlasīt bukletu  " Kā rīkoties krīzes gadījumā":  https://www.sargs.lv/sites/default/files/2020-06/buklets.pdf


Mēs esam kopā ar Ukrainas iedzīvotājiem! 
      Atpakaļ