Kalsnavas pagasta pārvalde


Pārupes iela 2,
Jaunkalsnava, Kalsnavas pagasts, LV 4860,
Latvija

+37120371490,
kalsnava@madona.lv,
 
 

Aktualitātes

   
104556

Dienas sociālo pakalpojumu centrsMadonas novada pašvaldība sadarbībā ar Lauku atbalsta dienestu un Madonas novada fondu īstenoja projektu “Sociālo pakalpojumu uzlabošana Madonas novada Kalsnavas pagastā”. Pagājušajā vasarā Jaunkalsnavā Vesetas ielā - 4., tika svinīgi atvērts Dienas sociālo pakalpojumu centriņš, kā pulcēšanās vieta cilvēkiem ar invaliditāti, funkcionāliem traucējumiem, māmiņām ar bērniem un senioriem.

 

Tika atjaunotas telpas – izbūvēta plaša telpa aktivitāšu norisei, izveidota virtuvīte, tualete, duša cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Ārā pie ēkas ir veikta jauna trotuārā celiņa izbūve, atjaunotas kāpnes, kā arī ir nodrošināta nokļūšana pakalpojuma centrā ar ratiņkrēsliem. Ir iegādātas mēbeles un speciālais aprīkojums (palīglīdzekļi), kas atvieglos pārvietošanos cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

 

Lielākā daļa palīglīdzekļu ir iznomāti Kalsnavas pagasta iedzīvotājiem, bet šobrīd vēl ir pieejams Mobilais pacēlājs ar ratiņkrēslu un elektriskais skūteris. Sīkāka informācija pie sociālās palīdzības organizatores Kalsnavas pagastā Ainas Zelčas, tel. 22002549.

 

Dienas pakalpojumu centra darbības mērķis ir uzlabot dzīves kvalitāti Kalsnavas pagasta iedzīvotājiem, nodrošinot jauna pakalpojuma pieejamību un  personību pilnveidojošas brīvā laika pavadīšanas iespējas, veicināt  sociālo iekļaušanos  sabiedrībā,  nodrošināt  interesantas  brīvā  laika  pavadīšanas  iespējas,  kā  arī palīdzēt pārvarēt dažādas dzīves grūtības.

 

Centriņā aktīvi darbojas  pensionāru atbalsta grupa „Optimisti”. Senioriem šī ir iespēja pulcēties kopīgās kafijas un tējas pēcpusdienās, aktīvi, patīkami un radoši kopā ar domubiedriem pavadītu brīvo laiku, apspriežot aktuālas tēmas. 

 

Šobrīd centriņā visaktīvāk darbojas personas ar īpašām vajadzībām, kuras nāk kopā ar asistentiem. Sabiedrība var būtiski palīdzēt cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem, radot iespēju nodarboties dažādās jomās. Mums ļoti patīk strādāt radoši, zīmēt, krāsot, likt puzles, pirms svētkiem gatavojām apsveikumu kartiņas. Vairākas reizes esam bijuši izbaudīt Arbotētuma burvību. Katrā kopā sanākšanā plānojam, kādus kulinārijas brīnumus gatavosim nākošajā reizē. Ir bijusi suši diena, kā arī kartupeļu, ķirbju, salātu, kotlešu, kāpostu, biešu, zirņu, biezpiena, pīrādziņu, piparkūku, pupiņu, kabaču, kūku, rīsu dienas, arī skaistumkopšanas un lakatu dienas. Vēl plānojam putraimu putru dienu un atkārtot kūku un pankūku dienas. Plānojam arī Sirsniņu dienu. Skatāmies filmas un Rihards mūs izklaidē ar burvīgo ceļojumu ierakstiem.

 

Svētkus gaida visi, arī cilvēki ar invaliditāti. Viņiem ir svarīgi tikties, lai dalītos pieredzē un izjustu atkalredzēšanās prieku. Dienas centrā gaidām ikvienu un aicinām uzdrošināties mums pievienoties, jo šeit var uzzināt un iemācīties ko jaunu, dalīties pieredzē, apgūt jaunas prasmes - katram atradīsies nodarbe vai relaksējoša atpūta.

 

Centriņa darba laiks:

 

Otrdiena no 13.00 līdz 17.00 senioru diena

Trešdiena no 13.00 līdz 17.00 māmiņu ar bērniem diena

Ceturtdiena no 13.00 līdz 17.00 invalīdu diena

 

 

 

 
 
      Atpakaļ