Kalsnavas pagasta pārvalde


Pārupes iela 2,
Jaunkalsnava, Kalsnavas pagasts, LV 4860,
Latvija

+37120371490,
kalsnava@madona.lv,
 
 

Aktualitātes

   
109267

Sieviešu kora " Silvita" 25 gadu jubilejas pasākumsIelādēju...
Ielādēju...

 

Kalsnavas pagasta sieviešu korim „Silvita” – 25!

No parastās ikdienas nākam,

Dziesmās sevi atdot sākam.

Kopīgā meitu un sievu dziedāšana sākās 1994.gadā. Katra juta sevī vēlmi dziedāt. It kā tik vienkārši – dziedāt! Tomēr nē, dziedāt ne tikai sev, savam priekam, savai atpūtai, bet dziedāt kopā, sajust to kopējo maģiju, ko sevī ietver kopīgi apgūtas dziesmas melodija,  kā tā spēj aizraut, iedvesmot, pat pacelt nedaudz virs zemes lielajos visas latviešu tautas dziedāšanas svētkos ik pēc pieciem gadiem Mežaparka priedēs, savai Dzimtenei!

30.novembrī sieviešu  kori “ Silvita” jubilejā ieradās sveikt tālāki un tuvāki draugi – vīru koris „Imanta” no Valmieras, vīru koris „Burinieks” no Jūrmalas, vīru koris „Gaiziņš” no Bērzaunes,  pārstāvji no vīru kora „Silvicola” Jēkabpils un Siguldas grupām ar skanīgām dziesmām! Savukārt atraktīvus un lustīgus priekšnesumus savam apsveikumam bija sarūpējuši  vietējie pašdarbības kolektīvi! Sirsnīgs paldies no mums, no sirds priecājāmies un baudījām šo dzimšanas dienu!

Pa šiem 25 gadiem korī dziedājušas vairāk nekā 80 dalībnieces. Šobrīd kora sastāvā ir 27 dziedātājas, un daudzas ik nedēļas mēģinājumos apliecina, ka šis kolektīvs ir īpašs. Tajā patīk būt, patīk dziedāt, patīk sajust dvēseles radniecību mūzikas skaņās, melodijā, kopīgas dziesmas slīpēšanā. Patīk, jo dziesmas izjūtu mums pēc pirmās kora diriģentes Initas Gerševicas jau 9 gadus turpina mācīt diriģente Antra Āboltiņa. Māca ar smaidu, ar labestību. Ar talantīgam cilvēkam piemītošu spēju neuzkrītoši, bet noteikti norādīt, kā jādzied, kā jāskan kopā. Tas iedrošina, un dziedam, par prieku sev un saviem klausītājiem gan dažādos izbraukuma koncertos, gan savai tautai  Dziesmu svētkos!

 Atskatoties uz nodziedātiem 25 gadiem, šodien droši un ar pārliecību metam dziesmas tiltu uz turpmākajiem gadiem! Esam gandarītas, ka Kalsnavas pagasta kultūras dzīvē korim „Silvita” ir sava loma. Esam pateicīgas par pagasta atbalstu ar transportu braucieniem, par  jauniem tērpiem. Izsakām savu prieku, ka korī dziedot, ikdienas rūpes, grūtības uz brīdi atkāpjas, aizmirstas. 

Ja nu kāda dziedātāja vēlas korim pievienoties, labprāt aicinām un gaidām! Ticiet, tā ir laimes sajūta būt un dziedāt kopā šajā kolektīvā!

Kora dziedātāja Maira Laure
 
      Atpakaļ