Kalsnavas pagasta pārvalde


Pārupes iela 2,
Jaunkalsnava, Kalsnavas pagasts, LV 4860,
Latvija

+37120371490,
kalsnava@madona.lv,
 
 

Aktualitātes

   
61843

PII " Lācītis Pūks" piedalās Ekoskolu Rīcības nedēļāEkoskolu  Rīcības nedēļa visā Latvijā.

Rīcības dienas šogad Latvijā un  pasaulē bija veltītas svarīgākajam šā gada vides aizsardzības notikumam – ANO klimata pārmaiņu konferencei.

No 2. – 8.novembrim „Lācīša Pūka”kolektīvs, saistībā ar Ekoskolu programmu,  piedalījās klimatam draudzīgajās Rīcības dienās, kuru mērķis bija parādīt bērniem un apkārtējai sabiedrībai, kā iespējams iesaistīties globālās problēmas risināšanā ar vietēja mēroga Rīcībām. 

Arī mūsu Ekoskola bija sagatavojusi dažādas aktivitātes un pasākumus, tā pievēršot uzmanību klimata pārmaiņām , demonstrēt to cēloņu saikni ar mūsu dzīvesveidu un ikdienas izvēlēm.

Rīcības nedēļa iesākās ar aktivitātēm Zaļajā klasītē. Ar vecāku atbalstu bērni piedalījās akcijā un balsoja PAR Latvijā audzētiem dārzeņiem.  

            Interesants bērniem bija vērojums bērnudārza pagrabā, kur dārzeņi iepirkti no vietējiem zemniekiem un vecāku sagādāti, bet bērnudārza saimnieces  burkās samarinējušas gurķus, gards našķis ziemā būs arī  ābolu kompots, ievārījumi.

            Ne vienu reizi vien bērni ir devušies iepirkties veselīgus produktus uz vietējo veikalu „Elvi”, bet Rīcības nedēļas ietvaros bērni veikalā dārzeņu un augļu stendā iepazinās kāda veida Latvijas dārzeņus  var iegādāties.

             Tā uzkrājot pieredzi un veidojot attieksmi, ka Latvijas dārzeņi ir veselīgi un nav vesti no tālām zemēm, grupiņās bērni gatavoja plakātus ar Latvijas populārākajiem un veselīgākajiem dārzeņiem tos līmējot, zīmējot, aplicējot.

            Rīcības nedēļas noslēgumā bērni gatavoja dažādus veselīgus salātus.

            Jāpiebilst, ka saistībā ar Ekoskolu programmu un šī gada Ekoskolas gada tēmu „Veselīgs dzīvesveids”, bērni ir izzinājuši tēmu „Piens”. Vecākās un sagatavošanas grupas bērni devās ekskursijā uz Bebru pagasta zemnieku saimniecību „Vecsiljāņi”, kurā iepazinās ar piena nozari, ar modernām slaukšanas iekārtām, kā arī  uzzināja kādus piena produktus gatavo no govs piena. 

Bet sniedzot bērniem zināšanas par tēmu „Medus”, bērniem bija iespēja iepazīties ar biškopja aprīkojumu, kā arī uzzināt daudz jauna par vērtīgo un dabīgo biškopības produktu medus. 

            Dažādas aktivitātes par veselīgu dzīvesveidu ir plānotas visa mācību gada garumā.

Ekoskolas koordinatore, metodiķe  Z. Putna

Ielādēju...
Ielādēju... 
      Atpakaļ