Kalsnavas pagasta pārvalde


Pārupes iela 2,
Jaunkalsnava, Kalsnavas pagasts, LV 4860,
Latvija

+37120371490,
kalsnava@madona.lv,
 
 

Aktualitātes

   
48598

PII "Lācītis Pūks" piešķirts Ekoskolas nosaukumsKalsnavas pagasta PII „Lācītis Pūks”ir piešķirts Ekoskolas nosaukums.

          1. oktobrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā uz Ekoskolu apbalvošanas pasākumu pulcējās ap 400 izglītības iestāžu pārstāvji, lai gūtu apliecinājumu savam darbam vides izglītības un ilgtspējas veicināšanā, kā arī vienotos kopīgā draudzības akcijā.

        Esam lepni, ka mūsu „Lācīša Pūka”pirmā gada darbu Ekoskolu programmā ekoskolu žūrija ir atzinīgi novērtējusi, un mēs bijām to 42 skolu un pirmsskolas iestāžu vidū, kurām tika piešķirts Ekoskolas nosaukums un Zaļais diploms, kas ir nacionālā līmeņa balva, kuras ir ceļā uz Zaļo karogu. Savukārt 98 izglītības ietādēm, kas ilgstoši sevi pierādījušas ar izcilām aktivitātēm vides jomā tika piešķirts Zaļais karogs, kas ir starptautiska līmeņa balva.

          Pēc svinīgā pasākuma Ekoskolu pārstāvji devās kopīgā akcijā. Akcija bija iecerēta kā pozitīvs gājiens,ļaujot Ekoskolām parādīt savas rūpes par vidi un popularizēt vienkāršu ikdienas rīcību, tādu, kuras iespējams īstenot skolās, nozīmi vides saglabāšanā. Skolu pārstāvji cienāja garāmgājējus ar sezonāliem našķiem, augļiem un dārzeņiem, tādējādi simboliski atbalstot ilgtspējīgas – vietējās, sezonālās un bioloģiski audzētas pārtikas lietošanu uzturā. Akcija noslēdzās Doma laukumā. 

Ekoskolas vieno kopējs mērķis – dzīvot atbildīgi šodien, bet ar domu un rūpēm par rītdienu.

          Pagājušā mācību gadā Ekoskolas programmā veidojām bērniem dziļāku izpratni par meža nozīmi dabā un cilvēku dzīvē. Šogad izvēlējāmies tēmu „Ūdens”. Visu mācību gadu dažādās aktivitātēs un pasākumos bērni kopā ar savām skolotājām, sabiedrības atbalstu uzzināsim par ūdens aprites ciklu - ka ūdens resursu taupīšana un saglabāšana ir vitāli nepieciešama mūsu nākotnei.

Z. Putna

Metodiķe, Ekoskolas programmas koordinatore

Ielādēju...
Ielādēju... 
      Atpakaļ