Kalsnavas pagasta pārvalde


Pārupes iela 2,
Jaunkalsnava, Kalsnavas pagasts, LV 4860,
Latvija

+37120371490,
kalsnava@madona.lv,
 
 

Aktualitātes

   
59997

V pagasta svētki 

Līdzās lielo pilsētu svētkiem, kapu svētkiem un gadskārtas tradīciju svētkiem mūsu dzīvē paliekoši ienākuši arī pagastu svētki. Kalsnavas pagastā tie tradicionāli norisinās augusta otrās nedēļas nogalē.

Tas ir laiks, kad bērni ir atvesti no vecvecākiem, sākuši lasīt ieteicamo literatūru. Laiks, kad vecāki saprot ,ka pavasarī ar atlaidēm pirktās kurpes bērniem tomēr nederēs. Vienvārdusakot, laiks pārdomām un ražās novākšanai.

Pieķeroties šai domai, šogad organizējām vairākus konkursus – kūku degustēšanā un saimnieču prasmju konkursu krāsainu ziemas krājumu sagatavošanā. (Laikam gaidāma barga ziema, jo  krājumus saimnieces no pagraba ārā nenesa.) Bet pašceptās kūkas gan iepriecināja iedzīvotājus, un nākamgad saimnieces solīja piedalīties vēl aktīvāk.Kalsnavas kultūras namā vienlaikus varēja piedalīties vairāku izstāžu atklāšanā. Jau savlaicīgi tika izsludināts foto konkurss  „Toreiz un tagad”, kurā ,piem., sens skats vai bērnības bilde bija jācenšas nofotografēt tādā pat rakursā un piedaloties tiem pašiem cilvēkiem. Prieku kalsnaviešiem sagādāja ļaudonietes Dzintras Viļevičas dekupāžas tehnikā veidotie darbi un kompozīcijas, kuras izvietoasi kultūras nama zālē. Savukārt, foajē telpā un koridorā pagasta svētku dalībnieku acis priecēja  pagasta cilvēku -(„..to, kas draudzējas ar otām”) darbi, kas tapuši beidzamā gada laikā. Izstāde būs apskatāma līdz 2015.gada 18 . septembrim. 

Jaunākās paaudzes kalsnavieši izklaidējās putu ballītē hokeja laukumā. Bet visas dienas garumā nopietnas cīņas norisinājās sporta laukumā- pagasta netradicionālās sporta spēles, kuras organizēja Kalsnavas jaunieši. Aicināts piedalīties tika ikviens novada iedzīvotājs gan ar savu izveidoto komandu, gan individuāli.

 Karstā diena vainagojās ar krāšņu pagasta pašdarbības kolektīvu koncertu un sporta spēļu uzvarētāju sumināšanu Kalsnavas pamatskolas iekšpagalmā, kur vēlāk notika arī balle, jo mūsu zaļumballes parks vēl tikai top. Apmeklētāju pulkam varam pieskaitīt arī tos Draudzības, Torņa, Kalna un Vesetas ielas iedzīvotājus, kuri karstuma dēļ koncertu baudīja savu balkonu, lodžiju un ābeļu ēnas komfortā.

Paldies kalsnaviešiem  par brīvprātīgo darbu un piedalīšanos  svētkos.

 Tātad – pagasta svētki beigušies, lai dzīvo pagasta svētki!

Iluta Puzāne

Foto Nora Kampe 

V Kalsnavas pagasta svētku foto

Ielādēju...
Ielādēju... 
      Atpakaļ